SYNOVIUM HCS

Sterylny wiskolastyczny roztwór nie modyfikowany chemicznie, wyprodukowany z wysokooczyszczonego hialuronianu sodu o dużej masie cząsteczkowej 2,8 miliona Daltonów i wysokooczyszczonego siarczanu chondroityny przeznaczony do iniekcji dostawowych w leczeniu objawowym bólu po urazach stawowych.

OPIS

SYNOVIUM surgical to sterylny wiskoelastyczny wyrób medyczny zawierający następujące substancje czynne:

• Naturalna pochodna kwasu hialuronowego, hialuronian sodu uzyskany w procesie biofermentacji nie modyfikowany chemicznie o dużej masie cząsteczkowej 2 800 000 Daltonów, wysoko skoncentrowany(20mg/ml, i.e. 60 mg do wstrzykiwań dostawowych). Hialuronian sodu występuje naturalnie w macierzy pozakomórkowej, tkankach miękkich oraz w płynie maziówkowym, produkowany przez komórki synowialne. Jego właściwości mechaniczne zmieniają się w zależności od rodzaju ruchów. Jako wiskoelastyk działa poślizgowo podczas ruchów o małej częstotliwość oraz jako amortyzator dla ruchów o dużej częstotliwości. Łagodzi ból przez zmniejszenie czułości mechano-nocyceptorów kanałów jonowych.

• Siarczan chondroityny – glikozaminoglikan tkanki łącznej składnik macierzy chrząstki.
Utrzymuje ciśnienie osmotyczne dzięki zdolności wiązania wody i przyczynia się do uwodnienia chrząstki. Najważniejsze funkcje to działanie chondroprotekcyjne, ochrona chrząstki przed reakcjami enzymatycznymi, uszkodzeniami spowodowanymi wolnymi rodnikami (w tym tlenku azotu uwalniany przez chondrocyty)

 

Dziękujemy za 10 lat współpracy!

Dziękujemy naszym drogim klientom za wierność produktom francuskiego koncernu LCA Pharmaceutical z siedzibą Chartres pod Paryżem, który specjalizuje się w produkcji leków, kosmetyków i soczewek optycznych używanych do leczenia zaćmy. Firma LCA Pharmaceutical jest znana ze swoich wyrobów i ich doskonałej marki na całym niemal świecie. Jednocześnie jej dział naukowy pracuje niezmordowanie nad koncepcjami nowych produktów, z których najlepsze są poddawane wymaganym testom, a następnie wdrażane do masowej produkcji. Firma ma długą tradycję we wspomaganiu ludzi cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów swoimi nowatorskimi rozwiązaniami z zakresu wyrobów wiskoelastycznych w Europie i na świecie. Droga LCA Pharmaceutical dziękujemy Ci w imieniu naszych pacjentów.

Kontakt

Skontaktuj sie z nami

Proxima Pharma
ul. Chmielna 2/31,
00-020 Warszawa

T:   (+48)793 398 508

E:   biuro@proxima-pharma.pl

Formularz kontaktowy